10-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej Perła w Szczawnicy

Warsztat Terapii Zajęciowej, działający przy Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Szczawnicy obchodził w poniedziałek 20 października jubileusz 10-lecia działalności. Krościenko noclegi zaprasza.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się od mszy świętej, która odprawiona została w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy. Następnie, uczestnicy warsztatów, ich rodzice, pracownicy oraz zaproszeni goście spotkali się w sali Kinoteatru Pieniny. Oficjalnego przywitania wszystkich zgromadzonych dokonała Janina Zachwieja Przewodnicząca PSOUU.

Wśród gości obecni byli m.in. Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Starostwa Powiatowego, Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy, Grzegorz Podlewski Prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., dyrektorzy szkół, dyrektorzy i kierownicy organizacji i instytucji współpracujących i wspierających działalność warsztatów, a także przedsiębiorcy, rodzice i rodziny podopiecznych oraz podopieczni.

Wiesława Sajdak-Tokarczyk kierownik WTZ, instytucjom i osobom prywatnym, które wspierały i wspierają działalność warsztatów, wręczyła statuetki i złożyła podziękowania.

W dalszej części spotkania zgromadzeni obejrzeli występ sceniczny młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy oraz przedstawienie „Śpiąca królewna” w wykonaniu wychowanków i uczestników WTZ.

Po uroczystości, w budynku „Perła”, przygotowany został poczęstunek i wystawa prac wykonanych przez uczestników warsztatów noclegi Krościenko.


Możliwość komentowania jest wyłączona.