Biały Dunajec

Na Podhalu znajduje się wiele wsi, dzięki którym śmiało można powiedzieć, że Polska to naprawdę bogaty, zwłaszcza pod względem przyrodniczym, kraj. Ta tatrzańska miejscowość stanowi część województwa małopolskiego i jest siedzibą gminy o tej samej nazwie (Biały Dunajec kwatery).

Pod tą samą nazwą funkcjonuje również górski potok, który przepływa przez tą podhalańską wieś. Pierwsze wzmianki dotyczące wsi Biały Dunajec pensjonaty pochodzą z okresu 16 wieku – a dokładniej z roku 1564. Wiele wydarzeń historycznych zmieniało na przestrzeni lat sytuację w Białym Dunajcu.

Okres rozwoju wsi trwał również w latach pięćdziesiątych, kiedy to na terenie wsi rozprzestrzeniono sieć elektroenergetyczną, dając jej mieszkańcom bezpośredni dostęp do prądu. Kolejnymi ważnymi wydarzeniami, które miały niebagatelny wpływ na rozwój i intensyfikację ogólnej kondycji Białego Dunajca, było wybudowanie ośrodka zdrowia oraz domu nauczyciela.

Następne lata przyniosły z kolei takie instytucje jak urząd pocztowy a także filia banku spółdzielczego. Życie mieszkańcom Białego Dunajca ułatwiła z pewnością także założona w latach dziewięćdziesiątych XX wieku sieć wodociągowa, kanalizacja, a także porozprowadzane na dużą skalę urządzenie telefoniczne.


Możliwość komentowania jest wyłączona.