Dożynki Gminne Zawoja 2014

Tradycyjnie, u progu jesieni w naszej gminie uroczyście obchodzone jest święto plonów, czyli Dożynki Gminne – Pożegnanie Lata, które po raz piętnasty odbyły się w sobotę 16 sierpnia 2014 r. w Skawicy. Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą św. odprawioną w skawickim kościele, po której nastąpił przemarsz uczestników z wieńcem dożynkowym na plac szkolny.

Barwny korowód prowadziły gaździny i gazdowie ze stowarzyszenia Nasza Skawica, po czym na scenie zaprezentowały wraz z kapelą zespołu regionalnego „Zbójnik” ze Skawicy obrzęd chleba i uroczyście ośpiewały wieniec dożynkowy. Następnie tegoroczni starostowie dożynek Krystyna Stec oraz Krzysztof Migas przekazali na ręce wójta gminy Zawoja Tadeusza Chowaniaka tradycyjny chleb dożynkowy. Wójt gminy Zawoja noclegi oraz wicestarosta powiatu suskiego Jan Woźny wygłosili okolicznościowe przemówienia.

Po tych uroczystościach przyszedł czas na moc dobrego humoru, którą zapewnił klaun Dyzio wraz ze swoją ekipą. Parada klaunów przeprowadzała różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci. Wieczorem na scenie można było podziwiać kabaret Pirania, a po nim bawić się podczas koncertu zespołu Babylon z największymi przebojami Bony M. Roztańczona publiczność mogła kontynuować zabawę pod gwiazdami aż do późnej nocy przy dźwiękach duetu muzycznego Walor.

Organizatorzy tej imprezy Rada Sołecka w Skawicy przy współpracy Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi oraz Urządu Gminy w Zawoi składają sponsorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek gorące podziękowania.


Możliwość komentowania jest wyłączona.