Jastarnia


Jastarnia to niewielka miejscowość znajdująca się po środku Mierzei Helskiej. Ze względu na to, że mierzeja jest dość wąska, z każdego miejsca blisko jest zarówno na piaszczystą plażę nad otwartym morzem jak i nad cichą zatokę. Jastarnia, będąca w przeszłości rybacką miejscowością, przemieniła się w ostatnich latach w coraz częściej odwiedzane letnisko i wybierane na urlop miejsce wypoczynku. Zarówno sprzyjający mikroklimat jak również dogodne położenie z dala od dużych miast od lat przyciąga tu tłumy turystów.

Szeroko rozciągająca się nadmorska plaża oddzielona jest od miejscowości niewielkimi wydmami, które porasta piękny las sosnowy. Upalne dni spędzają tu miłośnicy kąpieli słonecznych. Uniklany widok piaszczysta plaża zawdzięcza dobrze zachowanym polskim bunkrom z czasów II wojny światowej. Turyści, którzy przyjechali poszaleć na windsurfingu spędzają czas nad zatoką, gdzie ciepła i spokojna woda idealnie nadaje się zarówno do nauki, jak i doskonalenia swoich umiejętności.

Do najważniejszych atrakcji turystycznych Jastarni można zaliczyć:

Port rybacki zbudowany w okresie dwudziestolecia międzywojennego, Muzeum Rybackie Juliusza Strucka i „Chata Rybacka”, liczne szkoły windsurfingu, Skansen Fortyfikacji – polska pozycja obronna z 1939 roku składająca się z czterech schronów bojowych („Saragossa”, „Sęp”, „Sabała” i „Sokół”), najniższa na polskim wybrzeżu, niestety nieudostępniona do zwiedzania latarnia morska.

Dużą popularnością wśród turystów cieszą się tu rejsy po morzu oraz odbywająca się corocznie w pierwszych dniach sierpnia impreza kultywująca tradycje regionalne – Dni Węgorza.


Możliwość komentowania jest wyłączona.