Joy Ride Open w Zawoi

Cykl zawodów rowerowych pod nazwą Joy Ride Open, w których od 2007 roku startują fani ekstremalnych odmian sportów rowerowych. W tym roku po raz pierwszy cykl dotarł również do Zawoi, gdzie zawodnicy walczyli w zjeździe rowerowym (Joy-ride.pl Downhill), równoległym slalomie (Kärcher Dual Slalom) oraz w zjeździe z dodatkiem maratonu (Kellys Enduro).

Drugą edycję Joy Ride Open otworzył Kellys Enduro. Zawodnicy przez 4 godziny, przy nieziemskich widokach na Babią Górę, pokonywali górskie strumyki, strome przejazdy między drzewami i kamieniste zbocza.

Po zakończeniu zmagań w Kellys Enduro do walki ruszyli miłośnicy konkurencji Kärcher Dual Slalom, która w latach 90’tych była punktem kulminacyjnych większości zawodów na świecie. Mimo spokojnych początków, prawdziwy show rozpoczął się podczas finałów, kiedy trawę zmoczył obfity deszcz. Każdy pojedynek trzymał w napięciu, aż do samego końca.
Niedziela należała do zjazdowców. Ponad stu zawodników, dobra pogoda, brak kolejek na wyciąg oraz znana i lubiana trasa Pucharowa.

Większość zawodników znała trasę nie od dziś, ale znalazło się kilka osób, które debiutowało na trasie Pucharowej.

Trzecia edycja Joy Ride Open odbędzie na legendarnej Harendzie w Zakopanem. Ostatni weekend września pokaże, kto zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Warto dodać, że w generalce czekają takie nagrody jak myjki Kärcher K2.325, rower Kellys SWAG 50, opony Maxxis’a, ochraniacze od FOX oraz fanty Dakine’a i GoPro. Zawoja noclegi zaprasza.


Możliwość komentowania jest wyłączona.