Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to miejscowość istniejąca już w I połowie XVI wieku, choć jej dynamiczny rozwój przypadł dopiero w XVII wieku. Wtedy właśnie okazało się, że tutejsze źródła mineralne mają lecznicze właściwości. Od tej pory Krynica noclegi stawała się częstym miejscem pobytu wielu słynnych w tamtych czasach Polaków. Krynica szczególnie upodobana była przez osoby takie jak: Matejko, Sienkiewicz, Reymont, Grottger, Gałczyński, Tuwim czy Kiepura.

Największa popularność miejscowości Krynica pensjonaty przypadł na XIX wiek, dlatego też powstało wtedy wiele znanych dzisiaj charakterystycznych miejsc, w tym Stare Łazienki Mineralne, Dom Zdrojowy, Stare Łazienki Borowinowe, drewniana Pijalnia Główna z deptakiem a także liczne pensjonaty goszczące kuracjuszy.

Obecnie Krynica ośrodki wypoczynkowe również jest bardzo popularna i uważana za jedno z lepszych, ciekawszych i przyjemnych miejsc na spędzenie czasu wolnego. Dzieje się tak dlatego, że miejsce to oferuje bardzo bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną. Można nie tylko wybrać się na wycieczki piesze i rowerowe, turyści chętnie korzystają z możliwości uprawiania jazdy konnej czy tenisa ziemnego, przygotowane zostały również inne atrakcje, na przykład park linowy, spływy kajakowe a do tego zimą skutery śnieżne i psie zaprzęgi.


Możliwość komentowania jest wyłączona.