Łeba

Łeba to nadmorskie miasto letniskowe w północnej części Polski w województwie pomorskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim nad rzekami Łebą i Chełstem. Na zachód od miasta rozciąga się Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami oraz jeziorami Łebsko i Gardno, a na wschodzie leży jezioro Sarbsko i rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska.

Swą renomę miasto zawdzięcza wspaniałym walorom przyrodniczym, mikroklimatycznym i rozbudowanej infrastrukturze turystycznej. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych (windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego, wędkarstwa) czy jazdy konnej.

Lokalizacja nad morzem zobowiązuje. W Łodzie możemy podziwiać szerokie, piękne plaże z miękkim i czystym piaskiem, które zachęcają do błogiego lenistwa w wakacyjne, słoneczne dni. Dzieciom wiele frajdy zapewnią zjeżdżalnie wodne i trampoliny. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy.

Występuje tu specyficzny mikroklimat o wysokiej zawartości jodu i soli o działaniu leczniczym. Z racji tego na terenie miasta znajdziemy nowoczesne ośrodki rehabilitacyjne z programem odnowy biologicznej. W tutejszym uzdrowisku leczone są głównie schorzenia przewlekłe, wynikające z obniżonej odporności organizmu.

Ciekawą atrakcją jest Labirynt Park, którego najpopularniejszą atrakcją jest labirynt 3D. Ten największy naturalny, trwały labirynt w Polsce rozciąga się na powierzchni 5000 m2 i oferuje platformy widokowe i 5 baz do zdobycia po drodze do wyjścia. Można go przejść w ok. 20 minut, a w razie trudności kupić mapę. Wędrówka po labiryncie uczy orientacji w terenie, radzenia sobie w nowych warunkach i zdrowej rywalizacji. Na terenie parku znajduje się jeszcze labirynt klasyczny i boisko do gry w boule. Do dyspozycji klientów jest kawiarnia, gdzie można odpocząć, napić się kawy czy ochłodzić lodami. Warto też wybrać się do parku rozrywki z dinozaurami, Łeba Park.

W mieście należy zwiedzić ruiny gotyckiego kościoła św. Mikołaja z XIV wieku, Muzeum Wyrzutni Rakiet i replikę Świerkowej Tratwy. Ta ostatnia to pamiątka wyczynu polskich żeglarzy, którzy w 1957 r. wypłynęli z Łeby do Szwecji i dotarli do południowych brzegów Gotlandii.

Po Łebie kursuje bardzo lubiana przez dzieci Bajkowa Kolejka, którą można zwiedzić całe miasto. Zwiedzanie ułatwią też rejsy wycieczkowe po Jeziorze Łebsko. Statkiem dopłyniemy np. do Muzeum Wyrzutni Rakiet i Skansenu w Klukach.

Organizowanych jest tu wiele koncertów, festynów i imprez sportowych, a okolica słynie z niesamowitych wydm ruchomych leżących na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.


Możliwość komentowania jest wyłączona.