Obóz naukowo – językowy w Pieninach

Obóz w Pieninach to pierwszy z dwóch zaplanowanych na tegoroczne wakacje kilkudniowych wyjazdów zrealizowanych dzięki środkom pozyskanym dla projektu „Wiedza naszym kapitałem”. Rozpoczął się już kilka dni po zakończeniu roku szkolnego i stał się naprawdę miłym i ciekawym początkiem wakacji. Krościenko noclegi zaprasza.

Nocowaliśmy w pięknym pensjonacie w Białce Tatrzańskiej i codziennie dojeżdżaliśmy autokarem w stronę Pienińskiego Parku Narodowego. Odwiedziliśmy czorsztyński zamek, zdobyliśmy najwyższy  szczyt Pieniń Środkowych Trzy Korony, poznaliśmy malowniczy wąwóz Homole, a także zwiedziliśmy potężną elektrownię wodną zbudowaną na zaporze wodnej w Czorsztynie.

Po wszystkich tych pięknych i interesujących miejscach oprowadzał nas niezwykle sympatyczny przewodnik. Imponował nam ogromną wiedzą, którą przekazywał w ciekawy i często dowcipny sposób. A nad naszym bezpieczeństwem czuwał bardzo miły i pogodny ratownik medyczny, który zabawiał wszystkich swoim towarzystwem.

Po powrocie do pensjonatu odbywały się zajęcia w grupach. Uczestnicy obozu brali udział w lekcjach języka polskiego, przyrody, matematyki oraz języka angielskiego. Oczywiście nie były to typowo szkolne zajęcia, a raczej lużne spotkania i praca z materiałami i wiedzą zdobytą podczas wycieczek. Wieczorami organizowaliśmy sobie czas w pokojach, a także na dyskotec i przy grillu.

Obóz w Pieninach był wydarzeniem, z którego zapewne wszyscy przywieźli dobre wspomnienia. Zobaczyliśmy sporo ciekawych miejsc, spędziliśmy ze sobą dużo czasu i na pewno wszyscy lepiej się poznaliśmy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.