Podhale


Podhale jest to region położony w południowej Polsce i północnej Słowacji. Stanowi najdalej wysunięty na północ teren Karpat Centralnych. Kotlina Podhala jest równoleżnikowym obniżeniem śródgórskim o założeniach tektonicznych, oddzielającym Tatry od Beskidów. Kotlinę charakteryzuje pasowy układem środowiska.

Tanie noclegi zakopane 20 zł najduje się w centrum Zakopanego, przy spokojnej, jednokierunkowej ulicy. Stąd blisko jest, zarówno do Krupówek, jak też do dworca PKP, PKS oraz Aqua Park, .Rówień Krupowa,skąd roztacza się piękny widok na Tatry. Można tu spacerować alejkami,odpocząć W Zakopanem  organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe,koncerty oraz festiwale.
Na Podhalu tereny użytkowania rolniczego przeważają nad leśnymi. Podhale (Kotlina Podhala) stanowi doskonały region dla ruchu turystycznego. Urok i bogactwo krajobrazu jak również sąsiedztwo Tatr, Babiej Góry, Pienin i Gorców warunkuje rozwój turystyki.

 Zakopane noclegi zlokalizowany jest w sercu Zakopanego. Dzięki dogodnej lokalizacji, gwarantujemy ciszę i spokój, przy jednoczesnej bliskiej  odległości od Krupówek.  Na Podhalu ukształtował się odrębny typ kultury pasterskiej górali podhalańskich. W drugiej poł. XIX w. zwiększyło się zainteresowań naukowych i artystycznych Podhalem. Teren ten słynie z doskonale zachowanej się bogatej, oryginalnej kultury ludowej: gwary, strojów, obyczajów związanych z pasterstwem, literatury, muzyki, malarstwa na szkle, budownictwa drewnianego, bogatego zdobnictwa sprzętów i wyposażenia gospodarskiego. Najważniejszymi ośrodkami turystycznymi Podhala są: Zakopane, Nowy Targ, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Biały Dunajec, Szaflary, Chochołów i Czarny Dunajec.

zakopane tanie noclegi w widokowej i spokojnej dzielnicy Zakopanego, w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego z dala od zgiełku . Roztacza się stąd przepiękna panorama Zakopanego oraz Tatr, którą można podziwiać z balkonów pokojowych.
Dobra komunikacja miejska do centrum Zakopanego i ulicy Krupówki

Zapraszamy wczasowiczów do pokoi 1, 2, 3, 4 osobowych z łazienkami.

Noclegi zakopane  to wygodne pokoje dwu, trzy i czteroosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, pokoje zgodnie z regionalnymi trendami,  niedaleko znajduje się karczma góralska, a także sklep spożywczy, oraz wyciągi narciarskie, a latem kąpielisko na Polanie Szymoszkowej. Dla jednych Zakopane stanowi bazę wypadową w  góry, inni przyjeżdżają po to, aby przejść się po Krupówkach. Gdzie znajduje sie mnóstwo przytulnych kawiarni, restauracji, sklepików z pamiątkami i galerii sztuki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.