Siódma edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Siódma edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia. Przez dziewięć dni Kazimierz Dolny noclegi wypełniać będzie szeroko pojęta sztuka. Będą pokazy filmowe, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy, warsztaty i wykłady. A co na początek?

Tegoroczne Dwa Brzegi rozpoczną się filmem „W kręgu miłości” tuż przed jego polską premierą. Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser – Felix van Groeningen. Seans odbędzie się o godzinie 16.30 w Kinie PGE.

W noclegi Kazimierz Dolny kino spotka się z teatrem i muzyką

„W kręgu miłości” jest filmową adaptacją dramatu Johana Heldenbergha Ta oparta na faktach historia zachwyciła festiwalowych widzów i otrzymała Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Label Europa Cinemas na tegorocznym MFF w Berlinie. W polskich kinach film zadebiutuje 6 września

Na scenie po gołym niebem wystąpi Tomasz Stańko New York Quartet. Zapraszamy o 21.00

– Słowo klucz to w tym roku „MIŁOŚĆ” – piszą organizatorzy tego Festiwalu. – Taki tytuł nosi nie tylko nagrodzony na 63. KFF dokument Filipa Dzierżawskiego, który pokażemy w sekcji Muzyka Moja Miłość, ale także historia kryzysu małżeństwa Marii (Julia Kijowska) i Tomka (Marcin Dorociński) opowiedziane w filmie Sławomira Fabickiego.

 

W ty roku gościem specjalnym Festiwalu będzie także Stanisława Celińska, która tym razem wystąpi w roli bohaterki sekcji „I Bóg stworzył… aktora”.

Nie zabraknie także pokazów filmowych na Małym Rynku, spotkań z twórcami w Empiku oraz Lekcji Kina.

Kazimierz Dolny pensjonaty z pewnością zapewnią nam miły wypoczynek

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.