UZDROWISKA DOLNOŚLĄSKIE

podróż

wycieczka

wakacje

lato

zima

Uzdrowiska dolnośląskie to doskonałe miejsce dla turystów zmęczonych codzienną gonitwą, pracą, stresem, ludzi pragnących odnowić swoje siły witalne, odżywić zarówno ciało, jak i ducha. Barwne i piękne, szczególnie jesienią krajobrazy, łagodny, ale hartujący klimat, różnorodność smakowa i lecznicza wód mineralnych, w które obfituje tutejsza ziemia przyciągają do dolnośląskich uzdrowisk kuracjuszy z całej Polski, jak również z Europy a nawet świata. Walory lecznicze źródeł znane są na tych terenach od wieków. Ludzie nauczyli się żyć w symbiozie z przyrodą traktując bogactwa klimatu z szacunkiem i troską. Uzdrowiska dolnośląskie stanowią centra turystyczne i kulturalne. Ich oferta zaspokoi nawet najbardziej wymagających gości – od koncertów chopinowskich w Dusznikach po nartostrady i ścianki alpinistyczne dla żądnych mocnych wrażeń.

Świeradów Zdrój noclegi – centrum turystyczne Gór Izerskich – położone jest na krańcu Sudetów Zachodnich, w dolinie rzeki Kwisy. Integralną częścią miasta jest Czerniawa Zdrój – uzdrowisko dziecięce. Wody i powietrze w Świeradowie przesycone są radonem – gazem podnoszącym skuteczność kuracji. Mikroklimat Świeradowa Zdrój kształtują też olejki eteryczne lasów iglastych, wspomagające całoroczną klimatoterapię.

Rys historyczny noclegi w Karpaczu
Już w XVIII w. miejscowe wody uznano za lecznicze. Okres XIX i XX w. to systematyczny rozwój infrastruktury uzdrowiskowej, która w znacznej części zachowała się do dziś. Do atrakcji turystycznych Świeradowa Zdrój i okolic niewątpliwie należą ruiny średniowiecznego zamku Gryf z XII w. oraz ratusz barokowy z XVII w. To szczodrze obdarowane przez naturę, walorami krajobrazowymi i klimatycznymi, miasteczko ma do zaoferowania wiele atrakcji w ciągu całego roku. W lecie popularna jest turystyka piesza i rowerowa, w okresie zimowym zaś narciarstwo zjazdowe i biegowe.

Wydarzenia i atrakcje Karpacz noclegi
Na terenie miasta znajdują się dwa baseny kryte i jeden otwarty, korty tenisowe, boiska sportowe, stadion, dwie sale gimnastyczne, wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz tereny do jazdy konnej. Wart odwiedzenia jest również, wybudowany w 1904 r. według najnowocześniejszych standardów światowych, Zakład Kuracji Borowinowej oraz Czarci Młyn, którego podstawowe wyposażenie jest oryginalne i pochodzi z okresu budowy. W pobliżu Świeradowa Zdrój znajduje się zamek Czocha (kręcono w nim film „Gdzie jest generał” i „Tajemnica twierdzy szyfrów” – „Twierdza Szyfrów” to tytuł książki B. Wołoszańskiego) oraz filmowe miasteczko Lubomierz z Muzeum Kargula i Pawlaka. Baza noclegowa oferuje miejsca dla 3500 osób chcących odwiedzić Świeradów Zdrój – miasto nazywane perłą uzdrowisk dolnośląskich. noclegi Karpacz


Możliwość komentowania jest wyłączona.