Wypoczynek w Polańczyku

Polańczyk noclegi to urokliwa miejscowość uzdrowiskowa położona na cyplu Jeziora Solińskiego w sercu Bieszczadów, otoczona opadającymi ze stromych zbocz lasami z malowniczymi zatoczkami oraz niezwykłym mikroklimatem.

Położenie Polańczyka to niewątpliwie jedna z największych zalet miejscowości. Z jednej strony bliskość jeziora, z drugiej otulony pasmami gór, które o każdej porze roku malują krajobraz naturalną paletą barw – Polańczyk stał się perłą bieszczadzkich miejscowości. Jest on najlepszą i największą bazą noclegową i gastronomiczną w Bieszczadach. Liczne hotele, pensjonaty, gościnne domy i gospodarstwa agroturystyczne otwierają swe podwoje dla turystów a miejscowe restauracje, oberże i karczmy kuszą specjałami bieszczadzkiej kuchni turystów z całej Polski.

Polańczyk to atrakcyjne miejsce przez cały rok. Wiosną, latem i wczesną jesienią przy licznych kejach i w marinach mienią się setki białych żagli. Liczne regaty organizowane na Jeziorze Solińskim co roku przyciągają amatorów sportów wodnych oraz miłośników żeglarskiej zabawy. Wieczorami na ulicach Polańczyka rozbrzmiewają głośno dźwięki gitar i nucone szanty…


Możliwość komentowania jest wyłączona.